Penistone Footpath Runners & AC

Penistone Footpath Runners & AC

Club Standards

RunnersStandardsInformation

List of Runners

Note: List shows standard achieved in current age group. Click on any name to see details of races and past achievements.

NameCategoryCurrent Class
Dean Allcroft45–493rd Class
Rachel ArmitageSeniorNone (2/3)
Rianna ArmitageSeniorNone (2/3)
Martin Ball45–492nd Class
Brett Barraclough45–49None (2/3)
Daniel Batty75–79None (1/3)
Jonathan Bentley50–54None (2/3)
Melvyn Bird65–69None
Ashleigh BowskillSenior3rd Class
Karen Bowskill60–64None
Kelvin Bowskill65–692nd Class
Damien BriscoeSenior3rd Class
Gary BriscoeSeniorNone (2/3)
Tim Brooke45–49None
Dawn Broom50–541st Class
John Broom45–491st Class
Ray Brown75–792nd Class
Hannah ButcherSenior2nd Class
Julie Button45–492nd Class
Megan ButtonSenior3rd Class
Debra Cable55–59None (2/3)
Jill Carlton40–443rd Class
Ashley Carson55–59None (1/3)
Martyn Cartwright70–74None (2/3)
Chris Charlesworth40–44None (1/3)
Ian Charlesworth55–59None
Susan Charlesworth55–592nd Class
Robert Chitoriski65–69None
Peter Claydon50–54None (1/3)
Robin Clough45–49None (1/3)
Sarah Clough45–49None
Julia CobhamSenior3rd Class
Jane Cockerton55–59None (2/3)
Matthew Coldwell40–444th Class
Jeff Cole65–69None (1/3)
Norman Cole80+None
Gareth CookeSenior1st Class
David Cooper50–54None (1/3)
Sharon Cooper50–54None (1/3)
Myfanwy CrossSeniorNone (2/3)
Peter Cross65–69None (1/3)
Julie Darigala45–492nd Class
Jill Davis65–69None (1/3)
Katy Davis45–49None
Chris Deacon50–54None (2/3)
Gary Dean45–492nd Class
Steve Dickinson50–543rd Class
Geoff Dimelow60–643rd Class
Shaun Dimelow45–491st Class
Richard Docker55–59None (2/3)
Steve Dommett55–59None (2/3)
Harriet DrouinSeniorNone (1/3)
Caroline Entwistle40–44None (2/3)
Caroline Eyles40–44None (1/3)
David Foster65–69None (1/3)
Jane Foster65–69None (1/3)
Steve Frith65–69None
James FryersSeniorNone (1/3)
Paul Fryers50–543rd Class
Tom FryersSeniorNone (2/3)
Paul Gee50–54None (2/3)
Laura GillSeniorNone (2/3)
Shelley GillSeniorNone (1/3)
Dawn Godley55–592nd Class
Martyn Goodwin55–59None (2/3)
Keith Gordon70–74None (2/3)
Daniel HagueSeniorNone (2/3)
Barbara Haigh70–74None (1/3)
Sue Hall60–64None (2/3)
Sarah Halstead50–54None (1/3)
Andrew HeppenstallSenior2nd Class
Susan Higham65–692nd Class
Scott HinchcliffeSeniorNone (2/3)
Phil Hinchliffe45–49None
Christine Hobson60–64None
Chris Hodgson45–49None (1/3)
Lee Hopkins45–493rd Class
David Horsfall75–79None
Jackie Howsham50–542nd Class
John Howsham50–542nd Class
Margaret Hudson70–74None (2/3)
Thomas Hudson75–79None (2/3)
Martin Hughes55–59None (1/3)
Bob Innes65–69None
Julia Johnson55–59None (2/3)
Seuranie JohnstoneSenior4th Class
Stephanie Jones50–54None (2/3)
Damian Kilpin40–44None (2/3)
Alan Knox65–69None
John Lawcock50–542nd Class
Robert Lees40–442nd Class
Annie Lightowler45–494th Class
Daniel LimbSenior3rd Class
Heather Lindley55–59None (2/3)
Brent Lindsay55–59None
Lorraine Mackie45–494th Class
Richard Mackie45–49None
Carl Matthewman45–49None (1/3)
Jude MatthewsSenior3rd Class
Shona Matthews45–49None (2/3)
Rachael Mayston45–493rd Class
Dianne McGuinness55–59None (2/3)
Luke McGuinnessSenior4th Class
Andrew Metcalfe50–54None (1/3)
David Napier45–49None (1/3)
David Needham70–742nd Class
Alison Nockels50–54None (2/3)
Daren Nockels45–49None (1/3)
Lesley Parker40–44None (2/3)
Wayne Parkinson55–59None (2/3)
Jane Partridge45–49None (1/3)
Bill Phillips70–741st Class
Jonathan Phillips40–443rd Class
Simon PikeSenior3rd Class
John Pitt65–69None (2/3)
Colin Porteous55–59None (1/3)
Denise Pozorski50–54None (1/3)
Jan Pozorski75–79None (1/3)
Marysia PozorskiSeniorNone (1/3)
Janet Proctor50–54None
Kieron ReedSeniorNone (2/3)
Kirstie Rickerby40–44None (1/3)
Mark Riordan40–442nd Class
Matthew Robinson50–541st Class
Kenny Rowe65–693rd Class
Steve Sanders45–49None
Amy SchofieldSeniorNone (1/3)
Karen Schofield55–59None
Jill Scrivens45–49None (1/3)
Samantha ShawSenior2nd Class
Alex Simon50–54None
Stuart Smith60–643rd Class
Anne Smythe65–69None (1/3)
John Spencer60–64None (1/3)
Ian St Clair50–54None (2/3)
Pete Stanley60–64None
Emma SteadSenior3rd Class
Steven Stead40–44None
Ailsa StoreySeniorNone (2/3)
Lee StoreySeniorNone (2/3)
Steve Storey60–641st Class
Ian Sutcliffe55–593rd Class
James ThompsonSenior2nd Class
Nick ThorntonSeniorNone (1/3)
Rebecca Timms40–44None (1/3)
Andrew Walch40–44None (1/3)
Sarah WalchSeniorNone (1/3)
Ian Walker40–44None (1/3)
Teresa Wall60–64None (2/3)
Jon WallerSeniorNone (2/3)
Michael WalshSenior4th Class
Joanne Walton45–49None
Rebecca WestSenior4th Class
Nick Whittingham60–64None (2/3)
Faye Williams45–49None
Jemma WilliamsSeniorNone (2/3)
Julian Williams50–54None (2/3)
Gillian Wolff75–79None
Stuart Woodhead60–64None (2/3)
Tracy Woodward45–49None (2/3)
Ian Wragg55–59None (2/3)
Helen WrightSenior4th Class
Helen Wright (2)SeniorNone (1/3)
Nick Wright45–493rd Class
Tony Wright45–49None (2/3)
Valentina Wright45–49None (2/3)